UDOWODNILIŚMY, ŻE POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE :)

UDOWODNILIŚMY, ŻE POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE 🙂
Wstępne podsumowanie  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 13 stycznia 2019 roku. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Nasza społeczność szkolna spisała się na medal, bo już na etapie przygotowań do 27 Finału Szkolne Koło PCK zorganizowało kiermasz rozmaitości.
Były maskotki, książki, gry planszowe i inne gadżety, które przez niemal miesiąc przynosili uczniowie.
Wynik  wyprzedaży przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – w ciągu zaledwie trzech godzin udało się zebrać 2 tysiące 18 złotych! 🙂
Dziękujemy wszystkim: uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy okazali serce i wrzucali do puszki. Szczególne podziękowania należą się klasie 3 D . Jesteście super 🙂
W niedzielę ponad trzydziestu wolontariuszy z naszej szkoły zbierało pieniądze do puszek, a chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pracowali w sztabie. Mimo deszczu i zimna w Gryfinie udało się zebrać  85 tysięcy, a w całej Polsce na dzień dzisiejszy około 100 milionów.
Ostateczne podsumowanie odbędzie się tradycyjnie 8 marca b.r.
Pomaganie jest dziecinnie proste, więc będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!
Korzystając z okazji – życzymy wszystkim  udanych,  białych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.
Wróćcie cali, wypoczęci i zdrowi !
SIE MA!
Joanna Cichała