Spotkanie z posłem Parlamentu Europejskiego

W związku ze zbliżająca się piętnastą rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej, naszą Szkołę odwiedził, wraz z sekretarzami, poseł Parlamentu Europejskiego Dariusz Rosati. Pan profesor zapoznał nas z obowiązkami eurodeputowanego oraz ze sprawami, którymi obecnie się zajmuje. Rozmawialiśmy o korzyściach, które przyniosło nam członkostwo w europejskiej wspólnocie, a także o nieczęsto kłopotliwych dla Polski unijnych dyrektywach. Nasz gość skupił się głównie na ekonomicznych aspektach omawianej tematyki, a więc na kwestiach związanych z finansami i pracą za granicą, a także z energią odnawialną czy bezpieczeństwem żywności. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, a pan profesor chętnie i rzetelnie na nie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i było świetną okazją do powtórzenia wiadomości dotyczących integracji europejskiej.

Magdalena Gazdecka-Goślinowska