Złoto i brąz w IV Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Olimpijczyk Gryfino Cup”

W sobotę 2 marca wspólnie z naszym Uczniowskim Klubem Sportowym Olimpijczyk Gryfino zorganizowaliśmy kolejny turniej koszykówki. To już IV turniej z cyklu Olimpijczyk Gryfino Cup. Był on jednocześnie turniejem w ramach Enea Mini Basket Ligi, w której gramy od października zeszłego roku. W zawodach, mimo wcześniejszych zgłoszeń od sześciu zespołów, wzięły udział cztery: Dębno, Myślibórz i dwa zespoły z naszego klubu. Każda drużyna rozegrała trzy mecze. Po ponad pięciogodzinnych zmaganiach nasze koszykarki z pierwszego zespołu wywalczyły złote medale. Drugi zespół przegrał walkę o srebro z dobrze grającymi koszykarkami z Myśliborza zaledwie jednym punktem. Młodsze dziewczyny (większość zespołu to dziewczęta z roczników 2008-2009) pokazały, że treningi przynoszą efekty. W poprzednim turnieju przegrywały wszystkie mecze dość wysoko. Starsze w walce o złoto po pierwszej kwarcie przegrywały 6:11. W drugiej i następnych zupełnie odmieniona drużyna. Wysoka wygrana 54:27 i odzyskany tytuł najlepszej drużyny w turnieju „Olimpijczyk Gryfino Cup” ( w zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce). Zawody, mimo mniejszej frekwencji drużyn niż zapowiadana, można uznać za bardzo udane. Zaangażowanie, bardzo ambitna walka i każda udana akcja wzbudzała wśród licznie zgromadzonych kibiców wielkie owacje!
Dziękujemy rodzicom za wspaniałe ciasta i bułki, oraz pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Takich rodziców może pozazdrościć każdy klub!
Dziękujemy również sponsorom turnieju:
UMiG Gryfino, Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Silver Trofea Sportowe.
Wyniki:
UKS I Olimpijczyk Gryfino – UKS II Olimpijczyk Gryfino 67 : 15
Dębno – Myślibórz 25 : 61
UKS II Olimpijczyk Gryfino – Myślibórz 17 : 18
UKS I Olimpijczyk Gryfino – Dębno 80 : 15
UKS II Olimpijczyk Gryfino – Dębno 39 : 30
UKS I Olimpijczyk Gryfino – Myślibórz 54 : 27
Kolejność w turnieju:
1. UKS I Olimpijczyk Gryfino
2. Myślibórz
3. UKS II Olimpijczyk Gryfino
4. Dębno
Indywidualne nagrody (statuetki i nagrody rzeczowe) trafiły do pięciu wyróżniających się zawodniczek.
Najskuteczniejsza: Maja Wolska (UKS I Olimpijczyk Gryfino)
Pierwsza Piątka Turnieju: Beata Skowronek (Dębno), Weronika Kwaśna (Myślibórz), Victoria Wróbel (Myślibórz), Gabriela Krawczyk (UKS II Olimpijczyk Gryfino) i piąta uznana za najbardziej wartościową koszykarkę czyli MVP turnieju: Aleksandra Sowa (UKS I Olimpijczyk Gryfino),
Skład naszych zespołów, które trenują pod okiem Dariusza Żołnowskiego:
UKS I Olimpijczyk Gryfino : Laura Smolnik, Gabriela Sznigir, Maja Wolska, Ramona Paleczna, Aleksandra Sowa, Julia Pasik, Antonia Górecka, Małgorzata Linkiewicz, Zofia Mędzin, Katarzyna Szuster.
UKS II Olimpijczyk Gryfino : Joanna Wójcikowska, Anhelina Zhovtaliuk, Karolina Dorawa, Amelia Maciążek, Hanna Grabowska, Zuzanna Sołtysiak, Lena Błajszczak, Gabriela Krawczyk, Nikola Hasse, Hanna Soroczyńska, Zofia Pomykała.

Kliknij i obejrzyj świetną fotorelację autorstwa Zbigniewa Włodarczyka na egryfino.pl.

A tu kilka naszych zdjęć z turnieju.