„START W PRZYSZŁOŚĆ”

W celu przygotowania naszych uczniów do trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz zawodu zgodnego z ich predyspozycjami, zainteresowaniami oraz umiejętnościami w naszej szkole powstało koło z doradztwa zawodowego pn.: „Start w przyszłość”. Zajęcia te skierowane są do uczniów klas VI i VII i odbywają się cyklicznie w środy w godzinach pozalekcyjnych. W trakcie zajęć prezentowana jest ciekawa i zróżnicowana tematyka, podczas której członkowie koła mają możliwość między innymi:

– uświadomić sobie i określić własne predyspozycje zawodowe;

– rozwijać swoje zainteresowania i pasję;

– uruchomić swoją wyobraźnię poprzez wykonywanie prac plastyczno – technicznych;

– poznanie ciekawych metod zwiększających efektywność pracy zapamiętywania oraz uczenia się: „Mind Mapping”, „Mnemotechnika”.

Po ogłoszeniu uczniom inicjatywy o nowo tworzonym się kole, do uczestnictwa zgłosiło się dziesięcioro chętnych uczniów z klasy VI i VII. Członkowie naszego koła to: Natalia, Daria, Julia i Laura z klasy 7a, Leon, Denis, Michał i Oskar z klasy 6c oraz Julia i Agata z klasy 6b.

Poniżej przedstawiamy fotorelację. Prowadzący koło: Natalia Gadowska – szkolny doradca zawodowy

Pierwsze zajęcia koła, były zajęciami organizacyjnymi i odbyły się 09 stycznia 2019 roku. Na kolejnych zajęciach 16 stycznia członkowie koła poznawali i określali własne predyspozycje, swoje typy inteligencji, a także wybrali wspólnie projekt i nazwę koła, które będzie naszym logiem.

Na trzecich zajęciach 23 stycznia – uczniowie określali swoje zainteresowania oraz wykonywali w grupach plakaty obrazujące logo koła.

Kolejne zajęcia odbyły się 13 lutego – poświęcone były komunikacji werbalnej i niewerbalnej, podczas których wyświetlony został film tematyczny oraz odbyła się zabawa w „kalambury” – o zawodach.