Tydzień Języka Ojczystego

W dniach 21-28 br w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwijanie umiejętności pisania, mówienia, słuchania oraz wyrażania własnych emocji. W ramach tego przedsięwzięcia logopeda Pani Katarzyna Krakowska oraz terapeuta Pani Agata Cieciuch zorganizowały różnorodne konkursy, w których uczniowie mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę. Każdy z konkursów przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa uczniowie klas II-III
II kategoria wiekowa uczniowie klas IV-VIII I III gimnazjum.

Tydzień rozpoczęła akcja „Pani Dyrektor czyta bajki”. Przez cały tydzień w ramach tej akcji nasze Panie Dyrektorki, Pani Danuta Bus, Pani Małgorzata Augustyniak oraz Pani Hanna Taczyńska czytały dzieciom z oddziałów przedszkolnych i wczesnoszkolnych bajki. Nasi wychowankowie mogli posłuchać pięknych wierszowanych polskich bajek takich jak „Kaczka dziwaczka”, „W aeroplanie” czy „Na straganie”. Dzieci słuchały z zaciekawieniem nowych i jeszcze nie wszystkim znanych opowieści.

W ten sam dzień uczniowie zmagali się z Konkursem Ortograficznym, który nie należał do łatwych. Laureatami w tym konkursie w kategorii wiekowej klas 4-8 i 3 gim zostali:
1. Karolina Lebioda 8b
2. Julia Banaszak 8b
3. Karolina Turek 8b

Kolejnego dnia przeprowadzony został konkurs ortograficzny dla klas 1-3, których laureatami zostali:
1. Tomasz Szkudlar 2a
2. Zuzia Niemczyk 2e (ex aequo) Hanna Cieśla 2e
3. Wiktoria Stolarz 2b

W poniedziałek 25 lutego odbyło się rozstrzygniecie Klasowego Konkursu Plastycznego pt. „Tak też się mówi”, w którym zwyciężyła klasa V d.

27 lutego odbyły się 2 konkursy „Wiedzy o języku polskim”.
W I kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:
1. Elena Nowak 2a (ex aequo) Mikołaj Kowalski 2e
2. Nela Nadolska 2e
3. Emilia Szkudlar 2a
W II kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:
1. Michał Stanowski 5d
2. Julia Wojdyła 6b
3. Izabella Dolata 5f

W czwartek Tydzień Języka Ojczystego zakończył Konkurs recytatorski dla klas IV-VIII i 3 gim, w którym wyłoniliśmy następujących zwycięzców:
1. Alicja Kadłubek 8c
2. Karolina Góra 4d
3. Julia Wojdyła 6b

Konkursy Języka Polskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem. We wszystkich konkursach wzięło udział 112 uczniów.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie funduszy do nagród w konkursach.
Dziękujemy również uczniom z klasy 3D gm, którzy pomogli w organizacji technicznej naszego Tygodnia.

Wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowanych konkursach serdecznie dziękujemy, a laureatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Cieciuch i Katarzyna Krakowska