Targi Szkół 2019 – przeżyjmy to jeszcze raz !

15 marca w auli naszej szkoły odbyły się Targi Szkół 2019, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół z naszego regionu i nie tylko. W tym roku gościliśmy 21 przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Gryfina, Szczecina, Polic, Starościna (gm. Rzepin)  oraz trzy jednostki podległe Zachodniopomorskiej Komendzie OHP Szczecin.

W ramach targów z ofertą edukacyjną zapoznało się blisko 230 uczniów z klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej z: Chwarstnicy, Gardna i Gryfina.

Dla młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia była to doskonała okazja, by kompleksowo zapoznać się z ofertą edukacyjną, a dla szkół – szansa na przekonanie uczniów do kontynuowania nauki w ich placówkach.

Oprócz ofert edukacyjnych na targach uczniowie poznali między innymi: zasady rekrutacji, nowości dla kandydatów i perspektywy późniejszego kształcenia.

W kalendarzu roku szkolnego 2018/2019 było to niezwykle istotne wydarzenie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas VIII i III gimnazjum.

Natalia Gadowska – szkolny doradca zawodowy