Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi

Czy bycie nastolatkiem musi być takie trudne? Dlaczego dorośli nie umieją mnie zrozumieć, ba dlaczego nawet nie chcą mnie słuchać? Czasem mam wrażenie, że mówimy do siebie w różnych językach …  Czy ktokolwiek ma tak jak ja? …

To tylko przykłady pytań, na które szukali odpowiedzi uczniowie klasy 7c. W ramach lekcji języka polskiego wybraliśmy się do Biblioteki na Górnym Tarasie, gdzie czekało nas bardzo ciekawe spotkanie z panią Małgorzatą Narożną, właścicielką szczecińskiej Kluboksięgarni. Podczas warsztatów, których tematem była sztuka wyrażania emocji na podstawie książek dla nastolatków dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o książkach, o bohaterach i, przede wszystkim, o sobie. Zrozumieliśmy, co miał na myśli Johan Wolfgang Goethe mówiąc: Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela. 

Chcecie znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania? a może potrzebujecie wskazówek? Wszystkie są bliżej niż myślicie – kryją się na kartach książek, które – uwierzcie nam – nie są tak nudne, jak się wszystkim wydaje 😉