NASZA DRUŻYNA RATOWNICZA NA DRUGIM MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE :)

17 maja odbył się kolejny – V Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Szczecinie pod honorowym  patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy. Do udziału w ratowniczych zmaganiach zgłosiło się 65 szkół z naszego województwa.
W pierwszym (teoretycznym) etapie konkursu wyłoniono 10 najlepszych drużyn. W tej grupie znaleźliśmy się na pierwszym miejscu.
Po zmaganiach praktycznych na  terenie Wałów Chrobrego w Szczecinie oraz budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego nasza drużyna zajęła drugie miejsce po organizatorach – Szkole Podstawowej nr 21 w Szczecinie.
Kolejne miejsca przypadły drużynom szkół:
III – SP w Kaliszu
IV – SP nr 1 w Chojnie,
V – Gimnazjum nr 46 w Szczecinie,
VI – SP w Chwiramie,
VII – SP w Cedyni,
VIII – SP nr 2 w Połczynie-Zdroju,
IX – SP w Baniach,
X – SP nr 11 w Szczecinie.
Finał zakończył się uroczystą galą rozdania nagród zorganizowaną w Sali Rycerskiej ZUW. W uroczystości uczestniczyli min. Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty, ratownicy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie, ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze z referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Konkurs jak co roku okazał się nieocenionym doświadczeniem i przygotowaniem do racjonalnego zachowania w przypadku zagrożenia życia.
Członkom Szkolnego Koła PCK serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu 🙂