Kolejny rok szkolny przed nami – informacje techniczne

Już 2 września 37 klas SP3 rozpocznie nowy rok szkolny.


Rys. Odwiedziny strony sp3gryfino.pl w ostatnich dniach wakacji

 

Będzie to już 3 rok z dziennikiem elektronicznym.
W mijającym roku szkolnym rodzice odwiedzili dziennik 860 000 razy, uczniowie 290 000 razy (rekord należy do klasy 7a: 23 000 wejść) a nauczyciele „tylko” 258 000 razy. Jak było w poprzednim roku? 

Widać z tych liczb, że dziennik to narzędzie obowiązkowe każdego rodzica. Już od poniedziałku znaleźć będzie można tam też plan lekcji, który  będzie spersonalizowany dla każdego ucznia oraz wiele innych informacji.

Staramy się o optymalne wykorzystanie tego narzędzia. Dlatego ujednoliciliśmy zapisy w zasadach oceniania oraz dokonaliśmy zmian w statucie. O tym poinformujemy państwa wkrótce na zebraniach i w dokumentach na stronie www.

Likwidacja gimnazjum spowodowała zmiany w naszych adresach internetowych. Od sierpnia już wszyscy uczniowie posiadają adres e-mail w domenie sp3gryfino.pl
Takiego adresu należy użyć do zalogowania do Office365 (jest też informacja o tym na stronie logowania do Office365). Wychowawcy są w trakcie zmian tych adresów w bazie danych dziennika.
Uwaga! Uczniowie klas 7 i 8. Spowoduje to konieczność założenia nowego konta w dzienniku elektronicznym. Jeśli po zalogowaniu nie będzie widoczny dziennik to proszę zwrócić się do swojego wychowawcy. Wiadomości przesyłane za pomocą dziennika są przyporządkowane do konta e-mail dlatego dostęp do wiadomości wcześniej otrzymanych czy wysłanych już nie będzie możliwy.

Uczniowie klas 4 otrzymają dostęp na lekcjach informatyki. Rodzice mogą bezpłatnie uzyskać dostęp, oczywiście zachęcamy, aby każdy z rodziców miał własne konto, np. ułatwia to rozmowy w systemie wiadomości dziennika.

Nowi uczniowie klas V-VIII otrzymają dane od wychowawcy.

Uczniowie starsi którzy mają już dostęp do dziennika, chętnie używają aplikacji mobilnej. Polecamy tę formę wykorzystania naszego systemu.

 

Regulamin dziennika można znaleźć w zakładce DYREKCJA tutaj. Dostęp do dziennika możliwy jest dla rodziców po wypełnieniu odpowiednich zgód (do pobrania też tu), które dostępne są u wychowawcy lub w sekretariacie. Będzie do tego okazja podczas najbliższych zebrań z rodzicami.

Bezwzględnie wskazane jest, aby dzieci nie miały dostępu do kont rodziców, gdyż te zawierają moduły przeznaczone tylko dla opiekunów jak np. moduł usprawiedliwienia.

Po wprowadzeniu danych do systemu przez wychowawcę należy aktywować konto i utworzyć hasło. Instrukcje dla rodziców dostępne są tutaj.

Aktywacji łatwo dokonać na komputerze, gdyż w telefonie nie zawsze działa moduł weryfikacji.

Zapomniane hasło zarówno rodzic jak i uczeń może odzyskać za pomocą poczty elektronicznej. Jak to zrobić pokazuje przewodnik.

 

 

Administrator Systemów Informatycznych
SP 3
Czesław Oleszczyszyn