CHOĆ NIEWIELE MAMY LAT – POTRAFIMY SPRZĄTAĆ ŚWIAT :)

Uczniowie klasy 2 „D” z ogromnym zapałem wzięli udział w ekologicznej akcji sprzątania świata – w tym roku pod hasłem: Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!.
Ta międzynarodowa kampania miała swój początek w Australii,  a odbywa się od 1989 roku w trzeci weekend września. Uczniowie pod opieką wychowawcy, uzbrojeni w rękawice ochronne oraz worki porządkowali teren wokół szkoły. Śmieci niestety nie trzeba było długo szukać – papierki, plastikowe i szklane butelki, puszki, opakowania po produktach żywnościowych i inne odpady leżały na uboczu. Smuci fakt, że po upływie zaledwie dwudziestu minut pięć worków pękało w szwach. Było to ważne doświadczenie, biorąc pod uwagę, że np. papier zanim całkowicie się rozłoży mija 20-30 tygodni, skórka od banana przeleży 6 miesięcy, karton po mleku 5 lat, puszka  200, plastik od 100 do 1000, a szkło nawet 4000 lat! To przerażające.
Pamiętajmy, aby nie zaśmiecać swojego otoczenia i segregować odpady, bo Ziemia to nasz wspólny dom.
Niech każdemu będzie bliska ochrona środowiska 🙂
Joanna Cichała