Nasze koszykarki rozpoczęły nowy sezon

28 września w Dębnie odbył się pierwszy turniej ENEA Mini Basket Ligi sezonu 2019 -2020. Liga odbywa się w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość”, w którym drużyna koszykarek z naszej szkoły trenująca w UKS Olimpijczyk Gryfino uczestniczy od zeszłego roku. Niespodzianką dla uczestniczek była obecność zawodniczek PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów: Chloe Jackson, Annamaria Prezelj i Żosselina Maiga, które przeprowadziły rozgrzewkę z młodymi zawodniczkami i wykonały rzut rozpoczynający grę.
Same zawody koszykarki mogą uznać za bardzo udane. Dwa nasze zespoły rozegrały cztery mecze odnosząc w nich po trzy zwycięstwa i jednej porażce. Pierwszy zespół przegrał jedynie z klasą sportową z Gorzowa.
Wyniki rozegranych meczów:
Gryfino I – SP 13 Gorzów I 16:20
Gryfino I – SP 13 Gorzów II 40:12
Gryfino I – Gorzów Gr. Środowiskowa 38:4
Gryfino I – Myślibórz 18:10
Gryfino II – Dębno 22:16
Gryfino II – Barlinek II 22:16
Gryfino II – Deszczno 28:18
Gryfino II – Rzepin 12:24
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Ramona Paleczna 7A, Zuzia Matoszko 7A, Zosia Mędzin 6E, Aleksandra Sowa 6E, Amelia Maciążek 7C, Maja Wolska 7C, Laura Smolnik 8A, Julia Pasik 6E, Julia Juzyszyn 5E, Kasia Szuster 6B, Zuzia Sołtysiak 6E, Tosia Górecka 6E, Lena Błajszczak 6C, Hania Soroczyńska 6F, Nikola Hasse 6D, Hania Grabowska 5E.


Zdjęcia z zawodów.