WAŻNE ZADANIE TO ENERGII OSZCZĘDZANIE!

Takie hasło przyświecało przedstawieniu, które w tym tygodniu obejrzały klasy młodsze. Teatr profilaktyczny z Warszawy zawitał do naszej szkoły  dzięki zaproszeniu przez pedagoga szkolnego – panią  Ewę Kubis. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że energia elektryczna może być niebezpieczna, a prąd w połączeniu z wodą stwarza zagrożenie życia. Zasady postępowania z nim w barwny i ciekawy sposób przedstawili bohaterowie: Pstryk, Bzik oraz  Dobra Wróżka. Wiemy już, że energię elektryczną produkują elektrownie wodne, wiatrowe, węglowe, gazowe, jądrowe, a także coraz powszechniejsze baterie słoneczne. Warto też pamiętać o numerze do Pogotowia Energetycznego: 991.
To była barwna, ważna i potrzebna lekcja, dzięki której będziemy czuć się bezpieczniej 🙂
Joanna Cichała