PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY

W dniach 21- 25 października br. w naszej szkole odbyły się wydarzenia zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019 pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”. W ramach OTK można realizować każdą ideę, pomysł oraz działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Przez ostatni tydzień wiele się u nas DZIAŁO!!! Odbyliśmy piękną podróż spotykając się z ciekawymi ludźmi dla których pasja jest pracą, a praca pasją. Podróż przez pasje i zawody rozpoczęli najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych: „0a i 0b”, którzy w poniedziałek 21.10.2019 r. odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

We wtorek 22.10.2019 r. zainteresowani uczniowie klas VII i VIII, uczestniczyli w spotkaniu ze strażnikiem leśnym – p. Bartłomiejem Bielskim z Nadleśnictwa Gryfino.

Uczniowie klas: 3b, 3d, 2e, wzięli czynny udział w warsztatach tańca współczesnego, które przeprowadziła w środę 23.10.2019 r. pani Ewelina Tołyż – choreograf z Gryfińskiego Domu Kultury.

Tego samego dnia dla klas: 6 a, 6 c, 6 e, odbyły się warsztaty z doradcą zawodowym z panią Dorotą Olszak z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gryfinie. W ramach warsztatów uczniowie między innymi dowiedzieli się, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze przyszłej drogi zawodowej oraz zostały przeprowadzone ćwiczenia pobudzające ich kreatywność oraz logiczne myślenie.

24.10.2019 r. (czwartek) naszą szkołę odwiedził lekarz stomatolog – pan Konrad Haraś z Kliniki Stomatologicznej „Haraś Stomatologia” w Gryfinie, który spotkał się z uczniami klas VII. Pan doktor omówił uczniom jaką ścieżkę edukacyjną należy przejść, aby zostać lekarzem stomatologiem oraz zdradził tajniki swojej pracy.

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie uczniów klas: VII b i VIII c z nauczycielami kształcenia praktycznego z p. Agnieszką Ogórek oraz Jolantą Kretkowską z Zespołu Szkół Rzemieślniczych ze Szczecina. Panie zapoznały uczniów z ofertą edukacyjną szkoły i omówiły zalety kształcenia praktycznego.

25.10.2019 r. (piątek) w naszej szkole gościła pani Edyta Waszak – architekt, która spotkała się z zainteresowanymi uczniami z klas VI, VII i VIII. Podczas tego spotkania uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej  ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej pani architekt.  Ponadto obejrzeli prezentację multimedialną, na której prezentowane były między innymi: modele, projekty domów, wizualizacje pomieszczeń oraz inne prace artystyczne.

Ostatnim akcentem OTK było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kim chcę zostać w przyszłości”, zorganizowanego dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III, które odbyło się w poniedziałek 28.10.2019 r. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie i licznie wzięli udział w konkursie (zgłoszonych do konkursu zostało 74 -prace plastyczne):

Wyniki konkursu w oddziałach przedszkolnych:

1 miejsce: Amelia Socha – grupa przedszkolna „0b”

Wyróżnienia: Wiktor Zabłocki – „0b” oraz Szymon Gnap – „0b”.

Wyniki konkursu w klasach I – III:

1 miejsce: Klementyna Walczuk – klasa 3d

2 miejsce: Nadia Janik  – klasa 2e, Lena Olszacka – klasa 2e

3 miejsce: Maja Golisowicz – klasa 2b, Amelia Suchodolska  – klasa 3c

Wyróżnienia: Maja Smug – klasa 2e, Oliwia Mizińska – klasa 1f, Tymoteusz Mazur – klasa 1f

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Organizatorzy docenili również pozostałych uczniów, których prace prezentowały wysiłek twórczy oraz bogactwo i wrażliwość dziecięcej wyobraźni. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy: E. Stasiak, N. Gadowska. Poniżej przedstawiamy fotogalerię:

Wszystkie zorganizowane wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do zwiększenia aktywności uczniów w obszarze planowania własnej przyszłości i przygotują ich do funkcjonowania w zmieniającej się rzeczywistości.

Natalia Gadowska

– szkolny doradca zawodowy