Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej klasie

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci – Pluszowy Miś.
W klasie 2 „d”  pamiętali o tym wszyscy. Z tej okazji każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego przyjaciela, aby o nim porozmawiać, a także opisać jego wygląd.
Warto wiedzieć, że pluszowy miś to zabawka – symbol z niezwykłą historią.
Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia.
Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Tyle historii, tymczasem my przytulamy się do swoich pluszaków, bo po to przecież są ! 🙂
Joanna Cichała