Kolejny turniej naszych koszykarek

We wtorek 3 grudnia koszykarki naszego klubu UKS Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w Towarzyskim Turnieju Koszykówki w Myśliborzu. Spotkały się zaprzyjaźnione drużyny Mini Basket Ligi z Barlinka, Chojny, Dębna, Myśliborza i Gryfina. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu z młodszymi zawodniczkami z Dębna w naszej drużynie również zagrały młodsze koszykarki. Pokazały się z bardzo dobrej strony. Przewaga indywidualnych umiejętności była po naszej stronie. Wygrana 26:12. Drugi mecz to rywalizacja z gospodyniami turnieju zawodniczkami z Myśliborza. W tym spotkaniu zagrały już nasze starsze zawodniczki. Niestety nie był to dobry mecz (z jednej i drugiej strony). Co prawda wygrana 14:8, ale sam wynik daje wiele do myślenia – albo doskonała gra w obronie, albo fatalna skuteczność. Trzeci mecz z koszykarkami z Chojny również nie był doskonały w naszym wykonaniu. Zbyt wolna gra i słaba skuteczność. Prowadzenie było raz po naszej stronie raz po stronie rywalek. Bardzo pozytywny fakt to to, że nasze koszykarki coraz lepiej radzą sobie z presją wyniku. Mimo wyrównanego meczu znów (jak w poprzednich turniejach) to dobra gra po naszej stronie w ostatniej kwarcie i co najważniejsze w koszykówce, decydujące i skuteczne rzuty w końcówce meczu! Wygrana 24:20. Ostatnie spotkanie okazało się meczem o pierwsze miejsce. Zagraliśmy z dziewczętami z Barlinka. Pierwsza kwarta to brak wiary we własne możliwości starszych koszykarek- przegrana 2:10. W drugiej kwarcie zarówno w naszej drużynie, jak i w drużynie rywalek weszły młodsze zawodniczki. I tu niespodzianka – nasze koszykarki zagrały z pełną determinacją rzucając 9 punktów nie tracąc żadnego. (po 2 kwarcie prowadzenie 11:10). W trzeciej i czwartej kwarcie obie drużyny zagrały w najsilniejszych składach. Nasz podstawowy skład uwierzył w swoje umiejętności i mecz do końca był bardzo wyrównany. Zabrakło tym razem odrobinę szczęścia przegrana zaledwie jednym punktem 18:19. Mimo przegranej to był najlepszy mecz w wykonaniu naszych koszykarek! Drugie miejsce w turnieju – Gratulacje! MAJA WOLSKA została wybrana do najlepszej piątki turnieju – Gratulacje!
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Stoją od lewej: Gabriela Sznigir, Maja Wolska, Antonia Górecka, Zosia Mędzin, Aleksandra Sowa, Anhelina Zhovtaliuk, Zuzanna Sołtysiak, Laura Smolnik, Julia Pasik, klęczą od lewej: Małgorzata Linkiewicz, Julia Juzyszyn, Hanna Grabowska, Katarzyna Szuster, Hanna Rybicka.
Kilka zdjęć z zawodów.