Pierwsze i trzecie miejsce w turnieju Enea Mini Basket Ligi

W sobotę 7 grudnia dziewczęta trenujące w naszym Uczniowskim Klubie Sportowym Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w kolejnym Turnieju Enea Mini Basket Ligi. Tym razem pojechaliśmy bardzo daleko. Zawitaliśmy do Rzepina znajdującego się w sąsiednim województwie lubuskim. To nic dziwnego, ponieważ jesteśmy w programie „Nauka, Sport, Przyszłość” prowadzonym przez lubuski klub AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W turnieju wzięło udział czternaście drużyn. Oczywiście nie zagraliśmy ze wszystkimi, ale tym razem mogliśmy wystawić dwie drużyny. Starsze dziewczęta zagrały w silniejszej grupie, a młodsze z rówieśniczkami. Podział na grupy – czyli pod względem umiejętności – jest wynikiem wcześniejszych turniejów MBL. Po blisko pięciogodzinnych zmaganiach możemy uznać wyjazd za bardzo udany. Starsze wygrały swoje trzy mecze w pięknym stylu. Pokonały: Gorzów grupa środowiskowa – 40:6, Gorzów I SP13 – 38:2 i Gorzów II SP13 – 44:6. Uczciwie trzeba przyznać, że przeciwniczki (mimo że były z klas sportowych) to jednak były młodsze (z klas 5 i 6, a nasza reprezentacja z klas 6 i 7). Młodsze zagrały pięć meczów. Zaliczyły co prawda dwie porażki z Rzepinem 10:16 i z Barlinkiem 16:28. Za to trzy mecze wygrane wysokim stosunkiem koszy. Z Dębnem 30:6, z Deszcznem 30:14 i z Gorzowem 42:8. Tu roczniki były takie same, więc młodsze spisały się rewelacyjnie – Gratulacje! Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Maja Wolska, Laura Smolnik, Zofia Mędzin, Anhelina Zhovtaliuk, Aleksandra Sowa, Antonia Górecka, Ramona Paleczna, Julia Pasik, Amelia Maciążek, Hanna Rybicka, Hanna Soroczyńska, Zuzanna Sołtysiak, Nikola Hasse, Julia Juzyszyn, Katarzyna Szuster, Hanna Grabowska, Róża Stankiewicz, Małgorzata Linkiewicz.
Więcej zdjęć z zawodów.