Podwójny awans do Mistrzostw Powiatu

Czeka nas sporo zawodów w tym tygodniu, a początek świetny, awans uzyskały oba zespoły koszykarskie. W poniedziałek 9 grudnia gościliśmy drużyny z naszego rejonu. Frekwencja niestety nie była duża. Na dziewięć szkół do rozgrywek chłopców zgłosiły się trzy, a do rozgrywek dziewcząt jedynie dwie drużyny. W rywalizacji dziewcząt odbył się jeden mecz. Podjęliśmy w nim reprezentację Szkoły Podstawowej nr 2 z Gryfina. Choć rywalki były waleczne i bez względu na wynik grały bardzo ambitnie, nie sprostały naszym trenującym koszykarkom. Wygrana bardzo wysoka 56:2. W rywalizacji chłopców było dużo ciekawiej. W pierwszym meczu, nasi koszykarze zagrali również z drużyną SP nr 2 z Gryfina. Spotkanie było bardzo wyrównane i wynik ważył się do samego końca. Szczęśliwie dla naszej drużyny – wygrana 10:9. Drugi mecz chłopcy rozpoczęli w złym stylu i pierwszą kwartę przegrali 4:8. Na szczęście w pozostałych kwartach zagrali skuteczniej wygrywając całe spotkanie 20:11. Obie nasze drużyny awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Będziemy trzymać kciuki! Reprezentację dziewcząt przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski, a chłopców Piotr Pawłowski.
Dziewczęta zagrały w składzie: Ramona Paleczna 7A, Amelia Maciążek 7C, Anhelina Zhovtaliuk 8D, Joanna Wójcikowska 8D, Zuzanna Matoszko 7A, Sandra Mizińska 8B, Marta Zielińska 8B, Laura Smolnik 8A, Gabriela Sznigir 7C, Maja Wolska 7C.
Reprezentacja chłopców: Szymon Malinowski 8D, Szymon Zieliński 8B, Remigiusz Rybicki 8D, Patryk Sosnowski 8D, Wiktor Korczyński 8D, Hubert Biedroń 8C, Jakub Garstecki 8A, Dawid Kalinowski 8A, Patryk Kolanek 8C, Filip Oleksik 8A.