Koszykarze ze srebrnymi medalami w Mistrzostwach Powiatu

W poniedziałek 16 grudnia w naszej sali gimnastycznej odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Chłopców. W zawodach wzięły udział cztery najlepsze drużyny powiatu gryfińskiego ze szkół: SP Chojna, SP Krzywin, SP nr 2 Gryfino i SP nr 3 Gryfino. Turniej rozegrany został systemem pucharowym. W pierwszym pojedynku trafiliśmy na reprezentację Chojny. Chłopcy zagrali dobry mecz wygrywając wysoko 33:6. W drugim półfinale Krzywin pokonał drużynę z SP nr 2 Gryfino również dość wysoko 29:13. O złoto zagrały więc drużyny mające dobrą skuteczność. W meczu finałowym można było spodziewać się tego samego. Okazało się jednak, że spotkanie miało inny przebieg. Bardzo skuteczna obrona i słabsza skuteczność po obu stronach przyniosła niewielkie zdobycze punktowe. Po trzech kwartach prowadziliśmy 8:7. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu wynik był wyrównany. Końcówka była jednak po stronie chłopców z Krzywina. Z naszej strony zabrakło „chłodnej głowy”. Przegrana 10:15 i brak awansu do dalszych rozgrywek. Tytuł Wicemistrza Powiatu i srebrne medale to mimo wszystko wynik, z którego należy się cieszyć – Gratulacje! Do srebrnych medali chłopców poprowadził Piotr Pawłowski.
Reprezentacja zagrała w składzie: Wiktor Korczyński 8D, Michał Bajowski 8B, Patryk Sosnowski 8D, Remigiusz Rybicki 8D, Patryk Kolanek 8C, Dawid Kalinowski 8A, Hubert Biedroń 8C, Szymon Zieliński 8B, Jakub Garstecki 8A, Filip Oleksik 8A, Szymon Malinowski 8D.