Koszykarki Mistrzyniami Powiatu

We wtorek 17 grudnia w naszej sali odbył się drugi Turniej Finałowy Mistrzostw Powiatu w Koszykówce. Tym razem rywalizowały dziewczęta również z czterech szkół powiatu gryfińskiego: SP nr 1 Chojna, SP nr 2 Chojna, SP Mieszkowice i SP nr 3 Gryfino. Turniej rozegrany został systemem pucharowym. W pierwszym meczu dziewczęta z Mieszkowic pewnie pokonały drużynę SP nr 2 z Chojny 38:17. Drugi półfinał to nasz pojedynek z reprezentacją SP nr 1 z Chojny. Nasze koszykarki również bardzo pewnie i wysoko pokonały rywalki 47:9. Finał powiatowy, jak zwykle od lat, to pojedynek z Mieszkowicami. Mecz, jak przystało na finał, przyniósł wielkie emocje. Niestety początek fatalna skuteczność i dość słaba gra w obronie i tak właściwie było przez pierwsze trzy kwarty. Odrabianie strat punktowych przez naszą drużynę i ponowne prowadzenie dziewcząt z Mieszkowic, które dzięki wyjątkowo doskonałej skuteczności uzyskały prowadzenie po trzech kwartach aż 20:28. Gra się jednak do ostatniego gwizdka. Wcześniejsze doświadczenie turniejowe przyniosło dobre rezultaty. Nasze koszykarki ostatnią kwartę (jak w innych turniejach) znów zagrały solidnie i skutecznie wygrywając ją 15:6. Ostatecznie wygrana 35:34 – Tytuł Mistrza Powiatu wrócił po rocznej przerwie do naszej szkoły! Złote medale i awans do ćwierćfinałów województwa – Gratulacje!
Złote medalistki Mistrzostw Powiatu: Maja Wolska 7C, Anhelina Zhovtaliuk 8D, Joanna Wójcikowska 8D, Sandra Mizińska 8B, Ramona Paleczna 7A, Laura Smolnik 8A, Gabriela Sznigir 7C, Zuzanna Matoszko 7A.
Dziewczęta przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Kilka zdjęć z zawodów.