Przedstawienie świąteczne w grupie przedszkolnej Żabki

Grudzień jest miesiącem skłaniającym do refleksji, budzi potrzebę budowania i przebywania w rodzinnej atmosferze pełnej miłości, ciepła i uśmiechu. Tym razem rodzinną atmosferę stworzyły dzieci z grupy przedszkolnej Żabki przygotowując niespodziankę dla swoich najbliższych. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu świątecznym pt. „Zmartwienie Śnieżynek”, które odbyło się 17.12.2019r. w szkolnej auli. Przygotowania do przedstawienia sprawiły, że grudzień był niezwykle pracowitym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Dzieci w skupieniu i z zaangażowaniem uczuły się wierszy i wcielały się w swoje role oraz z entuzjazmem uczyły się kolęd i piosenek z repertuaru dziecięcego o świątecznej tematyce. Żabki ze wszystkich sił starały się dochować tajemnicy w przygotowaniu przedstawienia i nie zdradzać rodzicom szykowanej niespodzianki. Mimo starań dzieci, rodzice zaangażowani byli w przygotowania kreacji tematycznych, zadbali o słodki poczęstunek i dopilnowali, by Święty Mikołaj zajechał na swoich saniach z workiem prezentów wynagradzających trud i nakład pracy włożony w przygotowanie się do wystąpienia. W trakcie spektaklu, nasi mali artyści debiutując na tak dużej scenie nie mogli opędzić się od fotografów, którzy w prezentowanych poniżej kadrach uchwycili najpiękniejsze wspomnienia związane z przedstawieniem.

Drodzy Rodzice – za zaangażowanie, pomoc i wsparcie w przygotowaniu przedstawienia serdecznie dziękujemy!

Z przygotowaniem przedstawienia związane byłby również działania plastyczne, dzieci samodzielnie wykonały ozdobne zaproszenia dla rodziców a także umieściły w nich życzenia świąteczne. W trakcie przygotowań zmienił się również wystrój sali, przedszkolaki samodzielnie ubrały choinkę oraz świętowali 06.12.2019r. – Mikołajki.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam – drodzy Rodzice – wszelkiej pomyślności a nadchodzący Nowy Rok niech będzie sposobnością do wprowadzenia zmian na lepsze!

Karolina Hołowczyc