Dobre serca mamy, więc znów pomagamy – WOŚP 2020 💓

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już 28 raz. Tym razem pieniądze są zbierane dla dziecięcej medycyny zabiegowej, przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W naszej szkole na rzecz tej wspaniałej, charytatywnej akcji odbyła się wyprzedaż korytarzowa tradycyjnie zorganizowana przez Szkolne Koło PCK.
Na kiermaszu za przysłowiową złotówkę można było kupić  przyniesione przez uczniów przedmioty : pluszaki, gry, puzzle, zabawki, książki,  kubki, figurki, biżuterię. breloczki itp.
Każdy mógł wybrać dla siebie lub bliskich coś ciekawego i dać drugie życie przedmiotom, które pewnie leżałyby w domu zapomniane.
Tym razem także pobiliśmy ubiegłoroczny rekord i zebraliśmy 2205 złotych! 🙂

Serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wolontariuszom biorącym udział w akcji. Najważniejsze, że lubimy i chcemy pomagać.
To także dowód na to, że pomaganie jest dziecinnie proste 🙂

Z Owsiakowym pozdrowieniem – SIEMA !
Joanna Cichała