Bezpieczeństwo? Jestem na „tak”! Konkursowe wieści..

Już niedługo.. Jeszcze chwila.. Jeszcze tylko kilka dni i wszyscy rozpoczniemy wyczekane ferie zimowe. Najbardziej niecierpliwi z nas odliczają już nawet godziny do tego wydarzenia! 🙂 Jednak mimo buzujących w naszych głowach marzeniach o zbliżających się feriach, nie spoczywamy na laurach.

W dn. 5.02.2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie zimowe”. Był on okazją
do zaprezentowania talentu plastycznego, zaangażowania i pasji, jaką się odznaczamy. Ale ponad tym wszystkim kluczowym momentem naszego zmagania była początkowa burza mózgów, moderowana przez organizatorki konkursu.

Zanim przystąpiliśmy do rysowania zasad bezpiecznego zachowania w czasie zimy, odbyliśmy dyskusję na ten temat. Bo nie ma nic ważniejszego ponad zdrowie i życie nasze i naszych bliskich!

Dzięki naszej „konkursowej rozmowie” wiemy, jak powinniśmy ubierać się zimą, by być zdrowymi i widocznymi na drodze. Rozumiemy też, dlaczego tak ważne jest stosowanie się
do wskazówek umieszczonych na szlakach górskich oraz trasach leśnych. I choć nie narzekamy w tym roku na namiar śniegu, to pamiętamy, że pod żadnym pozorem nie wolno nam wchodzić na zamarznięty lód. Pamiętamy również, że bezwzględnie zawsze nasi rodzice powinni wiedzieć, gdzie się znajdujemy tak, by w każdej chwili mogli udzielić nam pomocy
i wsparcia. I co równie istotne – nie rozmawiamy z osobami obcymi, których nie znamy, nie zgadzamy się na propozycję wsiadania do samochodu. To niezmiernie ważne, byśmy czas ferii zimowych przeżyli bezpiecznie i radośnie.

Wszystko to, o czym rozmawialiśmy, znalazło odzwierciedlenie w naszych konkursowych pracach. Oj, nie lada to wyzwanie wybrać tych, którzy w tych zmaganiach okazali się najlepsi!
Kto to będzie?

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po feriach. 😉

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, pełnych radości ferii zimowych. Nabierajmy siły, świętujmy ogrom pracy włożony
w zdobywanie wiedzy, cieszmy się naszymi przyjaźniami!

E. Gad, A. Jakonis, K. Lis