II Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole

W dniach 24-28  lutego br w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwijanie umiejętności pisania, mówienia, słuchania oraz wyrażania własnych emocji. W ramach tego przedsięwzięcia logopeda Pani Julia Cieciuch oraz terapeuta Pani Agata Cieciuch zorganizowały różnorodne konkursy, w których uczniowie mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę.

26 lutego odbył się  konkurs „Wiedzy o języku polskim”. Zwycięzcami zostali:

1. Adrianna Lester 8c
  2. Maja Karasińska 6c
  3. Julia Wojdyła 7b

Również w środę odbyły się III Szkolne Mistrzostwa Literowania. Po zaciętej walce na podium znaleźli się:

1. Maja Karasińska 6c
  2. Eryk Słowicki 7a
  3. Jakub Buckowski 6e

W czwartek odbył się konkurs „Czy znasz polskie legendy?” dla uczniów klas 2 i 3 w którym wyłoniliśmy następujących mistrzów legend:

• Helena Górecka 2e
  • Weronika Iwko 3d

oraz przyznaliśmy 3 wyróżnienie:

• Franciszek Zamolski 3d,
  • Anna Blejsz 3e,
  • Filip Jach 2e

W tym samym czasie odbył się konkurs kaligrafii. Walka była wyrównana, dlatego komisja postanowiła przyznać, aż pięć nagród:

• Amelia Pełka 4a
  • Amelia Kozieł 5e
  • Julia Juzyszyn 5e
  • Veronika Engeler 6d
  • Małgorzata Wyszomirska 6d

W czasie tygodnia odbyły się również konkurs plastyczny – Zakładka do książki o tematyce języka polskiego oraz konkurs na najładniejszy zeszyt do języka polskiego.

Dziękujemy za ogromną ilość zakładek, zgłoszonych do konkursy. Ze wszystkich zgłoszeń komisja przyznała trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy 1-3:

1. Hanna Cieśla 3e
  2. Oliwia Luty 3e
  3. Kacper Dolata 2d
  • Wyróżnienie: Mateusz Madziar 2d

Klasy 4-8:

1. Natalia Grzech 5e
  2. Jakub Tabisz 5e
  3. Marek Sarecki 4a
  • Wyróżnienie: Amelia Rudnicka 5e

Po dokładnym sprawdzeniu zeszytów do języka polskiego, które zostały zgłoszone do konkursu, komisja przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie w klasach 1-3 oraz dwie nagrody w klasach 4-8.

1. Aleksandra Stawicka  3c
  2. Igor Duchowski 2d
  3. Natalia Wójcik 1e
  • Wyróżnienie: Kasia Shumakowa 3b

1. Maja Karpierz 8b
  2. Veronika Engeler 6d

Konkursy Języka Polskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem. We wszystkich konkursach wzięło udział ponad 100 uczniów.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu przyjaciół naszej szkoły oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. za dofinansowanie funduszy do nagród w konkursach.

Wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowanych konkursach serdecznie dziękujemy, a laureatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Cieciuch i Julia Cieciuch