IIc i witaminy..

W piątek 28.02.2020 r. kl. IIc miała ręce pełne roboty! Tego dnia odbyła się druga część zajęć profilaktycznych dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Po tym, jak przed feriami, poznaliśmy różne witaminy, zawarte w owocach i warzywach, nabraliśmy ochotę, by się nimi nasycić. Tym samym wszyscy stawiliśmy się dziś gotowi do pracy – wyposażeni w fartuszki, deski do krojenia, miseczki i najbardziej ulubione przez nas owoce. Obieraniu, krojeniu nie było końca a klasa wypełniła się zapachami owoców. Warto było czekać na finał zajęć!
W naszej klasie powstało tyle rodzajów sałatek, ile jest nas samych! Wszystkie pyszne, kolorowe, pachnące! Ale najważniejsze jest dla nas to, że wiemy, jak bardzo dobrze owoce i warzywa wpływają na nasze zdrowie – są pełne witamin, które wspierają nasz organizm.

Eliza Gad