Młodsze koszykarki poszły w ślad za starszymi i również zdobyły złote medale w Mistrzostwach Powiatu

W środę 4 marca w ramach Igrzysk Dzieci odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły powiatu gryfińskiego. Były to reprezentacje: SP Trzcińsko Zdrój, SP nr 2 Chojna, SP Mieszkowice i SP nr 3 Gryfino. Zawody odbyły się systemem pucharowym. W pierwszym meczu trafiliśmy na Mistrza Powiatu z zeszłego roku drużynę SP nr 2 z Chojny. Spodziewaliśmy się trudnej rywalizacji, jednak solidna praca przez cały rok przyniosła wspaniały efekt. Dziewczęta, wykorzystując swoje wysokie umiejętności nabyte na treningach, kontrolowały przebieg spotkania od samego początku do końca. Wysoka wygrana ponad trzydziestoma punktami! W finale zmierzyliśmy się z dziewczętami z Mieszkowic. Po ich wysokim zwycięstwie nad drużyną z Trzcińska Zdroju nasze koszykarki troszkę się obawiały konfrontacji z dobrze grającym zespołem z Mieszkowic. Ponownie okazało się, że trzeba wierzyć we własne umiejętności. Od samego początku wysokie prowadzenie nieoddane do końca meczu. Zwycięstwo ponad dwudziestoma punktami! Mistrzostwo Powiatu – złote medale i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa – Gratulacje! Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Skład: Aleksandra Sowa 6E, Julia Pasik 6E, Antonia Górecka 6E, Zofia Mędzin 6E, Zuzanna Sołtysiak 6E, Hanna Rybicka 6E, Katarzyna Szuster 6B, Nikola Hasse 6D, Lena Błajszczak 6C, Hanna Soroczyńska 6F, Hanna Grabowska 5E, Julia Juzyszyn 5E.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Chojna 58 : 26
SP nr 3 Gryfino – SP Mieszkowice 41 : 17
Zdjęcia z zawodów.