Logopeda poleca

Drodzy Rodzice!

Skuteczność i powodzenie terapii logopedycznej zależy w dużej mierze od kontynuowania ćwiczeń w domu. U większości dzieci z wadą wymowy występuje niska sprawność motoryczna narządów artykulacyjnych.

Podstawowym celem terapii logopedycznej jest usuwanie zaburzeń mowy, korekcja wymowy, nauczanie mowy, wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy, wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej.

Pamiętaj, że wystarczy 20 minut ćwiczeń wykonywanych każdego dnia, aby zacząć mówić poprawnie! Tylko systematyczne usprawnianie narządów mowy pomoże Ci pozbyć się wady wymowy.

Ćwiczenia wykonuj starannie, przed lustrem, tak jak to robisz na zajęciach logo terapii w szkole. Gotowy? Zatem do dzieła.

Zachęcam do wspólnego wykonania papierowego wiatraczka, który jest doskonałą pomocą do ćwiczeń oddechowych. Są one ważnym elementem terapii logopedycznej, a zarazem stanowią znakomitą zabawę dla każdego dziecka.

Logopeda Szkolny

Julia Cieciuch