#Zostań_w_domu – Polecamy domowe kino vol.3

Bilety, przekąski, wreszcie świetne filmy familijne – z tym kojarzymy wyjścia do kina. Dlaczego więc nie zorganizować kina w domu? Podpowiadamy, jak wspólnie spędzić czas w kinie domowym.

Znowu bajki? A może zorganizujmy razem domowy seans. Te przygotowania zaangażuje całą rodzinę, a wspólny seans będzie ich zwieńczeniem. Każda osoba musi otrzymać rolę w tym kinie, by nasz seans był nie zapomniany.

Po pierwsze musimy zadecydować, co będziemy oglądać. Najlepiej, żeby film był atrakcyjny dla wszystkich członków rodziny – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pomyślcie jednak o poszerzaniu swoich horyzontów. Na naszej stronie polecamy filmy bogate w wartości wychowawcze i edukacyjne. Część filmów jest na pewno znana i lubiana, ale mamy nadzieję, że chociaż jedna nasza propozycja was zaskoczy.

Film mamy już wybrany? W takim razie pora go zareklamować, by wszyscy pojawili się na seansie. Plakaty i bilety dzieci mogą narysować samodzielnie, chociaż zamiast biletów warto przygotować zaproszenia dla każdego z domowników, aby pojawił się on na naszym seansie.

Kino nie może się odbyć bez przekąsek. Na seans najczęściej wybieramy popcorn, możemy przygotować go również w domu. Nie musimy jednak ograniczać się do niego – seans we własnym kinie ma tę przewagę, że możemy jeść wszystko, na co mamy ochotę, byle zdrowo.

Pora rozsiąść się wygodnie w fotelach i rozkoszować rodzinnym seansem.

 

Dziś polecamy filmy przyrodnicze i edukacyjne.

Każdy film jest dostępny bezpłatnie po kliknięciu w wybrany tytuł.

 

1. Marsz Pingwinów (2005) – Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, pingwiny wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć idealnego partnera i tym samym założyć rodzinę. Ten rytuał zacznie długą podróż – podróż, która zabierze ich tysiące kilometrów przez mroźny, kruchy i niebezpieczny kontynent. Będą poddani najcięższym próbom: głód, ataki innych drapieżców, a to wszystko, aby znaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.

 

2. Było sobie życie – Ten animowany serial pokazuje życie komórek i organizmów, które zamieszkują organizm ludzki. Budowa i rola funkcji życiowych są opisane w bardzo dogodny sposób: mikroorganizmy żyjące w ciele człowieka: krwinki, pokarmy, impulsy nerwowe, hormony, enzymy, chromosomy, wirusy, bakterie, toksyny, przeciwciała są upersonalizowane. Są one prawdziwie świadome, mają swoje osobowości z wadami i zaletami. Dobre są pokazane jako ładne i miłe, a złe jako brzydkie i nieprzyjemne.

 

3. Byli sobie wynalazcy – Dzięki takim ludziom, jak Archimedes, Gutenberg, Pasteur, Edison czy Ford, nasze życie stało się dużo prostsze i… przyjemniejsze. Tym razem Mistrz odpowiada m.in. na pytania: Skąd wziął się prąd? Jak działa maszyna parowa? Kto skonstruował pierwszy samolot i w dodatku na nim poleciał? Jak wyglądał pierwszy lot na Księżyc? Co odkryła Maria Skłodowska-Curie? Dzięki serii „Byli sobie wynalazcy” dzieci dowiedzą się wielu ciekawych i niezwykłych rzeczy o przedmiotach dziś zupełnie zwyczajnych, a przede wszystkim o ludziach, którzy je wymyślili.

 

4. Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze (2010) – W dokumencie przedstawione jest życie prawdziwych myśliwych, rybaków i zwykłych mieszkańców wioski. Reżyser Dmitrij Wasiukow, za pomocą kadrów filmowych, ukazuje swoją miłość do tajgi. Tytuł filmu „Szczęśliwi ludzie” nie jest metaforą. Bohaterowie filmu to naprawdę szczęśliwi i spełnieni ludzie. Grupa kinematografów z Moskwy spędziła z bohaterami filmu cały rok, aby pokazać całe piękno i prawdziwe życie w syberyjskich wioskach.

 

5. Rezydencja surykatek (2008) – to niezwykła saga rodu Wąsaczy. Niezwykła, bo pokazuje jak wygląda na co dzień życie zamieszkującej pustynię Kalahari w Afryce rodziny surykatek. Poznamy całą prawdę o tym gatunku, jak również sylwetki konkretnych bohaterów: Róży, Hieronima, Karolka, Mariana, Niny… W filmie nie pojawia się człowiek – członkowie ekipy filmowej przez cały czas przebywali w ukryciu, a sceny w norach po raz pierwszy udało się sfilmować przy pomocy kamer wykorzystujących technologię światłowodową.

 

6. Home – S.O.S. Ziemia! (2009) – Weź udział w niesamowitej wyprawie! Luc Besson i znany fotograf Yann Arthus-Bertrand zapraszają na niezapomnianą podróż po naszej planecie, dzięki której odkryjesz cuda otaczającej nas natury. Zobacz Ziemię z lotu ptaka, odwiedź wszystkie kontynenty oglądając zapierające dech w piersiach widoki. Zanurz się w oceanie, przyjrzyj z bliska rafie koralowej, przejdź przez dzikie amazońskie lasy i poznaj bezkresną pustynię Gobi. Najpiękniejsze miejsca na Ziemi są w zasięgu ręki. Odkryj je i dowiedz się więcej o czynnikach, które im zagrażają. Twoja planeta jest w potrzebie. Już teraz dołącz do wyprawy S.O.S. Ziemia!

 

7. Był sobie las (2013) – Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywa? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud tamtejszej przyrody. Obserwujemy cykl życia lasów pierwotnych i wtórnych, dowiadujemy się, jak wygląda ich ekosystem, poznając nieznany i niepokazywany dotąd świat natury, który rządzi się własnymi prawami i zasadami, a w dodatku jest w stanie ciągłego wzrostu i odnowy. Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków.

 

8. Łowcy miody (2015) – „Łowcy miodu” piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackich.

 

Polecam

Agata Cieciuch