Prima Aprilis

Drodzy Uczniowe!

Juz jutro, 1-go kwietnia jest dzień żartów- PRIMA APRILIS. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach świata i polega na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego . Pamiętaj, aby żartami nikogo nie urazić tylko wywołać nimi śmiech.

My przygotowałyśmy dla Was pomysły na psikusy, jakie z niewinną minką możecie spłatać swoim najbliższym.

1. Robaczki w paście

Czy wiecie, że z rodzynków mogą powstać całkiem interesujące robaczki? A co by było, gdyby taki rodzynkowy stworek wypadł z pasty do zębów?

Tak, więc do dzieła:

  • Przetnij rodzynek na pół. Zroluj połówkę palcami, aby wyglądała jak długi cienki robaczek. Włóż do otworu tubki pasty do zębów, której używają rodzice lub rodzeństwo zakręć tubkę.

2. Unieruchomiona myszka komputerowa

Czy Wasi rodzice lub rodzeństwo korzystają z myszki komputerowej podczas pracy? Jeśli tak, to mamy pomysł na psikusa związanego z komputerem.

  • Zaklej taśmą klejącą kulkę w myszce komputerowej, tak żeby nie mogła się obracać. W nowszych modelach zakryj czarnym papierem światełko pod myszką i przyklej papier taśmą.
  • Możesz też myszkę schować na chwilę, a potem dyskretnie odłożyć na miejsce.

3. Wielkie stopy

Do tego psikusa musicie przygotować się dzień wcześniej ( najlepiej dzisiaj)…

Co zrobi tata, gdy okaże sie rano, że jego buty nie pasują? Na pewno będzie zaskoczony.

  • Zawińcie małe kawałki małe gazety/ waty i włóżcie tacie do butów w same czubki. Zdziwi się, że tak mu stopy urosły przez noc 🙂

Ciekawe jakie Wy macie pomysły na psikusy? Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły podzielicie się nimi z nami.

P.S.

Nie dajcie się nabrać 🙂

Jeśli jesteście ciekawi jakie psikusy w Prima Aprilis przytrafiły się Bolkowi i Lolkowi, to zapraszamy do obejrzenia krótkiej bajki z ich przygodami. Proszę kliknąć w poniższy link:

https://s8298.chomikuj.pl/Preview.ashx?e=DO0GIuqvLdsP6QF1f97_xsmTSXCSbIDwqd_UHuqxgzDF3EVufyU2o9OZhsTnG73gli0aOWl1sXxDm2xhV_R8rEOJQwQEJcLtDzvhxwx6GsM1Aeopv86Sn7UwsnF66VArzF8aI7PoQ2Q6xFQTJxrAFw&pv=2

Życzymy udanych żartów.

Wychowawcy świetlicy

K. Galus

M.Rujner

J. Tomczyk