„DZIEŃ ZIEMI ” TO KAŻDY DZIEŃ ! ♻️

W ostatnim czasie poruszaliśmy zagadnienia związane z ochroną środowiska. W tym roku głównym tematem „Międzynarodowego Dnia Ziemi ” były działania na rzecz klimatu.  22 kwietnia jest celebrowany na świecie od 1970 roku, a więc już od 50 lat. Z powodu pandemii – obchody tego dnia wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Nie odbyły się tradycyjne  wiece,  sadzenie drzewek, czy sprzątanie terenów zielonych.
Dowiedzieliśmy się jednak, jak możemy zadbać o uzdrowienie naszej planety bez wychodzenia z domu. Oglądaliśmy filmy i prezentacje oraz  wykonywaliśmy zadania związane z ochroną środowiska. Układaliśmy i przepisywaliśmy hasła ekologiczne.

Oto niektóre z nich :
Chroń ptaki, żaby i baobaby!
Ziemia jest w naszych rękach!
Nie bądź ślimak – dbaj o klimat!
Czasu nie marnuje, kto odpady segreguje!
Sprzątajmy śmieci, bo świat nam się rozleci!
Miej serce dla przyrody – nie zanieczyszczaj wody!
Pamiętajcie drogie dzieci – Ziemia płacze, gdy ktoś śmieci!>

Nie chcemy mieszkać na zniszczonej i chorej Ziemi, więc zrobiliśmy także plakaty, które powinny przemówić ludziom do wyobraźni. Wiemy, że należy brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska nie tylko w jej święto. Niech Dniem Ziemi będzie każdy dzień!

Pozdrawiamy ekologicznie i prosimy – dołączcie do nas 🙂 Przyjaciele Ziemi z klasy 2 „d” 🍀

Joanna Cichała