Literackie bingo

Z okazji Tygodnia Bibliotek proponujemy dziś grę dla całej rodziny – Literackie bingo.
Pewnie każdy zna grę w bingo. Proponowana przez nas wersja jest nieco przerobiona i rozbudowana. W załącznikach znajduje się plansza, którą można wydrukować lub wyświetlić na tabletach lub smartfonach. Zasady gry:

  • Zabawa przeznaczona jest dla całej rodziny w czasie nauki zdalnej.
  • W powyższe pola każdy z uczestników wpisuje tytuły przeczytanych książek, które odpowiadają podpowiedziom. Jeden tytuł książki może być użyty tylko raz, nawet jeżeli odpowiada kilku polom. By wygrać, należy uzbierać 5 pól pionowo, poziomo lub na ukos.
  • Jeżeli przynajmniej 2 graczy uzbiera 5 pól w rzędzie, to możecie grać dalej, aż wypełnicie wszystkie pola planszy.
  • Jeżeli twoja rodzina czyta wyjątkowo dużo i przynajmniej 2 graczy zapełni wszystkie pola, możecie zorganizować finał. By to zrobić, wystarczy wypisać wszystkie wpisane przez zwycięzców tytuły książek na jednej liście. Następnie osoba, która już nie gra, czyta tytuły w losowej kolejności. Gdy usłyszysz tytuł, który wpisałeś w któreś pole, skreślasz go. Wygrywa osoba, która skreśli 5 sąsiednich pól pionowo, poziomo lub na ukos

Wirtualnych atrakcji przygotowanych przez szkolną bibliotekę będzie w czasie Tygodnia Bibliotek znacznie więcej, dlatego zachęcamy do śledzenia wiadomości z naszej biblioteki na stronie internetowej szkoły.

 

Wasze Bibliotekarki
Lidia Kaźmierska
Marzanna Mysiak