List do Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci, które od 1 września 2020 roku będą uczniami klas I

Serdecznie zapraszamy Państwa pociechy do rozpoczęcia niezwykłej przygody z edukacją w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie. Wychowawca klasy Państwa dziecka zadba z najwyższą starannością o to, aby czuło się ono dobrze i bezpiecznie. Spotkania z wychowawcami klas I odbędą się pod koniec sierpnia – prosimy o śledzenie naszej strony, ponieważ tu podamy Państwu termin (nie będzie informacji telefonicznych).

W naszej szkole pracują specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej: pedagog, psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, terapeuta rozwijający kompetencje emocjonalno społeczne. Wszyscy czuwają nad tym, by dzieci potrzebujące wsparcia otrzymały je na najwyższym poziomie.

Oferujemy opiekę nad dziećmi rodziców pracujących – świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6. 30 – 16. 30.

Dzieci mogą korzystać z obiadów (koszt obiadu dwudaniowego – 4 zł). Na obiady do stołówki szkolnej dzieci są zaprowadzane przez nauczycieli świetlicy.

Uczniowie klas pierwszych korzystać będą z podręcznika oraz ćwiczeń „Nowi Tropiciele”. Podręczniki, ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej i nauki języka obcego Państwa dzieci otrzymają w szkole.

Państwa prosimy o zakupienie podręcznika do nauki religii (jeśli dziecko będzie uczęszczać na ten przedmiot).

Poniżej przedstawiamy Państwu wyprawkę, którą prosimy skompletować przez okres wakacyjny:

WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

1.Podręcznik

•  Religia: „ Pan Bóg jest naszym Ojcem” (dwie części) – P. Płaczek wyd. Św. Wojciech

2. Piórnik:

• 2 ołówki
  • temperówka
  • gumka do ścierania
  • kredki ołówkowe (najlepiej trójkątne)
  • nożyczki (ostre z bezpiecznymi końcówkami)
  • 3 kleje w sztyfcie ( 2 do klasy, 1 do piórnika)
  • pióro (od II półrocza) + naboje z atramentem
  • linijka
  • długopis – kolor zielony
  • pisaki

3. Zeszyty: ( podpisane: imię, nazwisko, klasa)

• 1 zeszyt 16 kartkowy w 3 linie (kolorowe linie)
  • 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę
  • zeszyt do języka obcego (16 kartkowy w 3 linie)

4. Materiały plastyczne:

• farby plakatowe + pędzle w dwóch rozmiarach
  • kredki świecowe – BAMBINO
  • 2 x plastelina
  • pastele olejne
  • 2 papiery kolorowe wycinankowe
  • 2 papiery kolorowe samoprzylepne
  • 2 bloki rysunkowe – kolorowe A4
  • 2 bloki techniczne – białe A4
  • 2 bloki techniczne – kolorowe A4
  • 2 bloki techniczne- białe A3

Rzeczy do plastyki będą mogły pozostać w klasie – MUSZĄ BYĆ PODPISANE

5. WF – biała bawełniana koszulka, granatowe lub czarne spodenki + obuwie sportowe z białą gumową podeszwą (spakowane do podpisanego worka)

6. Strój galowy: biała bluzka, dziewczynki: granatowa lub czarna spódnica, chłopcy: spodnie.

7. Dodatkowo: 2 ręczniki papierowe, ryza papieru ksero, chustki higieniczne w pudełku.

8. Zdjęcie do legitymacji – podpisane z tyłu (imię, nazwisko, data urodzenia, adres dziecka)

Przypominamy, że spotkanie z Państwem planujemy na koniec sierpnia 2020r. (termin będzie podany na naszej stronie).

Wychowawcy klas pierwszych