Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy się nauczyć sami”

Antoine De Saint – Exupery

Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły

Dzisiaj jest dla nas wyjątkowy dzień. Kończymy naszą edukację w Szkole Podstawowej nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie.
Wciąż w naszej pamięci pozostają obrazy z naszych wspólnych spotkań podczas zajęć lekcyjnych, przerw czy szkolnych wycieczek. Wciąż słyszymy głosy naszych Nauczycieli i Pracowników szkoły, a także naszych kolegów i koleżanek  ze szkolnych ławek.

Jeszcze tak niedawno z lękiem przekraczaliśmy po raz pierwszy próg naszej szkoły, a zaledwie tydzień temu przeżywaliśmy ogromne emocje z powodu egzaminów ósmoklasisty. Trudno uwierzyć, ale to wszystko już za nami. Czas płynie nieubłaganie!

Chcielibyśmy, Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, podziękować za Waszą ciężką pracę, jaką wykonaliście dla nas, przekazując nam niezbędną wiedzę. Dzięki Wam rozumiemy, że ważna jest wiedza, która nas uszlachetnia oraz otwiera kolejne drzwi do poznawania świata i ludzi.
Dziękujemy Wam za poświęcenie, cierpliwość, za okazane serce i zrozumienie  wobec naszych uczniowskich wybryków. Dziękujemy także Dyrekcji i Pracownikom szkoły za to, że w naszej szkole zawsze było bezpiecznie. To było dla nas ważne, że dzięki Państwa ciężkiej pracy czuliśmy się w murach szkoły jak w domu.

Podziękowania należą się także naszym Rodzicom, którzy na każdym kroku wspierali nas w nauce, zwłaszcza w tym ostatnim, bardzo trudnym dla nas czasie pandemii.
Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy przez lata naszej ośmioletniej edukacji przyczynili się do tego, abyśmy zrozumieli słowa pisarza, że „mądrości musimy nauczyć się sami”.

Uczniowie klas 8d i Rodzice