Wicemistrzostwo Województwa w Koszykówce 3×3 Dziewcząt

W Stargardzie o Tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zagrały nasze koszykarki. Zawody odbyły się we wtorek 13 października. Po ubiegłorocznym sukcesie (Wicemistrzostwo Województwa) jechaliśmy pełni obaw, czy tym razem będzie równie dobrze. Jak się okazało poziom był dość zróżnicowany. Zagrały drużyny nie trenujące, ale również takie reprezentacje, które prowadzą szkolenie w klasach sportowych. Zawody rozegrane zostały w trzech etapach: Eliminacje w dwóch grupach (każdy z każdym) oraz Półfinały i Finały. Nasze zawodniczki zagrały „radosną koszykówkę” na swoim świetnym poziomie i po pięciu meczach obroniły Tytuł Wicemistrzyń Województwa i srebrne medale – GRATULACJE! Wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca po przegranej ze świetnie grającą w obronie drużyną z SP4 Barlinek. W półfinale pokonaliśmy najlepszą drużynę z drugiej grupy – SP6 Świnoujście. Ciekawostką jest to, że to klasa sportowa – wniosek – można rywalizować z najlepszymi. W finale znów spotkaliśmy się z Barlinkiem. Dziewczęta i tym razem nie dały rady silnej obronie rywalek. Wicemistrzostwo Województwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej to wybitny sukces naszych koszykarek – GRATULACJE!
Wyniki meczów grupowych (niech nie zmylą nas wyniki) Mecze są dużo krótsze (raz 10 minut) a punkty są liczone inaczej niż w zwykłej koszykówce:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 6 Kołobrzeg 15:1,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 3 Stargard 15:3
SP nr 3 Gryfino – SP nr 4 Barlinek 6:8
Półfinał: SP nr 3 Gryfino – SP nr 6 Świnoujście 6:5
Finał: SP nr 3 Gryfino – SP nr 4 Barlinek 7:8
Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych „SREBEREK”!
Zespół przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Skład naszych „sreberek”: JULIA PASIK 7E, ANTONIA GÓRECKA 7E, ALEKSANDRA SOWA 7E, MAJA WOLSKA 8C.
Kilka zdjęć z zawodów.