102.rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W tym roku świętujemy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Corocznie Polacy w kraju oraz środowiska polonijne uroczyście, ale radośnie obchodzą ten niezwykły dzień. Po latach powstańczych zmagań i walki o polskość nasz kraj pojawił się znowu na mapie świata w 1918 roku. Polacy krótko cieszyli się wolnością. Wydarzenia II wojny światowej przyniosły cierpienia ludności na niespotykaną do tej pory skalę oraz rabunek majątku narodowego gromadzonego przez naszych przodków przez wieki. Lata powojenne też nie napawały optymizmem, gdyż nasz kraj znalazł się w sowieckiej strefie wpływów. Dopiero rok 1989 obudził w Polakach wiarę na lepsze jutro, pomyślność narodu i dobrobyt, a przede wszystkim autentyczną niepodległość. Taką za jaką tęskniły całe pokolenia Polaków. I jak tutaj nie wierzyć marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu , który powiedział:

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

Skorzystaj z filmów i świętuj z nami odzyskanie niepodległości!!

 

Magdalena Gazdecka-Goślinowska