Bohaterowie Miasta w czasie pandemii koronawirusa

Dzieci z klasy „OA” Żabki miały okazję wziąć udział w konkursie pt.: „ Bohaterowie Miasta w czasie pandemii koronawirusa”.
Ochotnicza Straż Pożarna w Radziszewie, która jest głównym beneficjentem środków we współpracy z Gminą Gryfino realizowała projekt z zakresu Funduszu Małych Projektów Interreg VA pn. Transgraniczna ochrona mieszkańców – ograniczenie rozwoju pandemii Covid -19.

Zadaniem dzieci było przygotowanie zbiorowej pracy plastycznej dowolną techniką i w dowolnym formacie. Nasz pomysł na wykonanie pracy konkursowej można zobaczyć na zdjęciach. Pragnęliśmy przedstawić lekarzy, służby medyczne i wszystkie jednostki biorące udział w walce z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Symbolem bohaterstwa było umieszczenie medyków w logo superbohatera – Batmana, ponieważ w zależności od okoliczności bohaterowie przybierają różne postaci. Warto również pamiętać, że nie każdy bohater nosi pelerynę.
W konkursie nie zostali wyłonieni zwycięzcy, wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymały od Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino dyplomy, kalendarze oraz drobne upominki.

Pomocy przy wykonaniu pracy konkursowej w grupie Żabki udzieliły wychowawczynie grupy – Karolina Hołowczyc i Marta Pagaż.