„Światowy Dzień Kota” w oddziałach przedszkolnych

17 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu dzieci wykonały prace plastyczne z motywem kota, oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Były też wesołe „kocie zabawy” m. in.: kodowanie na macie kota, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, śpiewanie kocich piosenek. Odbyły się również konkursy sprawdzające zwinność i sprawność naszych „kociaków”. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych