„Motylki”- badają, eksperymentują i doświadczają

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać,
a zrozumiem
!”                                               

                                                                                                Konfucjusz

 

„Motylki” w ramach programu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” zrealizowały  moduł „Misiowe laboratorium czterech żywiołów”.  Przystępując do realizacji zadań w sali został przygotowany „Kącik małego naukowca”, w którym znalazły się przedmioty służące do przeprowadzenia wybranych eksperymentów. W trakcie poznawania kolejnych żywiołów przedszkolaki wykonały szereg eksperymentów, które miały na celu nie tylko zachęcić je do kreatywnego myślenia, ale przede wszystkim zachęcić do czerpania radości płynącej z okrywania czegoś nowego. Wszystkie działania dzieci podejmowane w trakcie eksperymentów zostały zebrane w „Księdze eksperymentów Małego Misia”. Nasi mali odkrywcy zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie dyplomem „Odkrywcy tajemnic’.

Wychowawcy grupy