Propozycje spędzaniu czasu wolnego-poniedziałek 29.03.2021

Drodzy Uczniowie poniżej przesyłamy propozycje spędzania czasu wolnego. Zachęcamy do skorzystania i przesłania nam zdjęć prac na adres mailowy: kamila.galus@sp3gryfino.pl

1. Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu  pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie. Dziś mamy dla was propozycję wysłuchania bajki pt. ” Droga do szczęścia”.

2. Propozycje tytułów książek do poczytania z serii bajek z morałem : ” Kaczka co przebrała miarkę”, „Paw co ogon miał z przyjaźni”

3.  Zabawa plastyczna ” Tapowanie”

Wychowawcy świetlicy.