DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez przygotowanie uczestnictwo w specjalnych lekcjach poświęconych tematowi kryzysu wodnego oraz udział w konkursach tematycznych.

 

Z inicjatywy Pani Magdaleny Rujner dzieci uczęszczające na świetlicę, miały okazję obejrzeć film dotyczący roli wody w naszym życiu oraz sposobów oszczędzania wody. Dzieci zostały zaproszone do wykonania pracy plastycznej na temat oszczędzania i dbania o wodę.

 

Dzięki zaangażowaniu wychowawców i nauczycieli udało się przeprowadzić kilkanaście lekcji na których dowiedzieliśmy się co to jest wirtualna woda, skąd pochodzą róże, które kupujemy w kwiaciarni, dlaczego mamy kryzys wodny skoro 70% Ziemi to woda. Dla osób chcących pogłębić wiedzę na temat wody zostały zorganizowane trzy konkursy: konkurs-quiz na temat kryzysu wodnego, konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 i konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić zwycięzców konkursów Światowego Dnia Wody!

I. Konkurs – quiz „Woda jako globalne wyzwanie”

  1. miejsce – Mikołaj Kowalski kl. 4e
  2. miejsce – Mikołaj Rosiak kl. 6f
  3. miejsce – Miłosz Lityński kl. 8b

II. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 – plakat promujący oszczędzanie wody

  1. miejsce – Hanna Zabłocka kl. 1b
  2. miejsce – Igor Duchowski kl. 3d
  3. miejsce – Vanessa Kaczor kl. 2e

wyróżnienie: Aleksandra Magdziak kl. 3d; Hanna Krakowska kl. 2a; Aleksander Hałasa kl. 1b

III. Konkurs plastyczny dla uczniów klas  4-8 – plakat „Woda naszym największym skarbem”

  1. miejsce – Martyna Król kl. 5a
  2. miejsce – Wiktoria Stolarz kl. 4b
  3. miejsce – Mikołaj Rosiak kl. 6f

wyróżnienie: Julia Sokołowska kl. 5a, Julia Moczuło kl. 4c, Marek Sarecki kl. 5a

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w tego roczną wirtualną imprezę. Każda klasa, która uczestniczyła w wodnych lekcjach, otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkolnych obchodach Światowego Dnia Wody, natomiast wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie tego rocznych obchodów zapraszamy do galerii prac konkursowych.

Julia Cieciuch
Agata Cieciuch
Justyna Strzelec
Magdalena Ptaszek