Propozycje spędzania czasu wolnego- środa 07.04

Drodzy Uczniowie,

witamy was po przerwie świątecznej. Przygotowałyśmy dzisiaj dla was propozycje zabaw z rodzicami, które  mamy nadzieję, że was zaciekawią.

1. TEATR W DOMU – dlaczego nie 😉

Zabawa na cały dzień! Zaczynacie od wymyślenia scenariusza (tu pójdzie w ruch fantazja). Następnie szykujecie scenografię z kartonów i ozdabiacie scenę. W ruch niech idą stare skrawki materiałów, brokat, cekiny, włóczka, folia bąbelkowa, ręcznik papierowy itd. Następnie montujecie kurtynę z np.: chusteczek. Ostatni etap przygotowań to kukiełki ze skarpetek (najlepiej tych, którym brakuje już pary;)). Na koniec zostaje odegranie ról, nagranie pamiątkowego filmu i przesłanie np.: do dziadków.

2. SESJA FOTOGRAFICZNA

Chyba wszyscy bez  wyjątku uwielbiają się przebierać. Szczególnie jak mama i tata nie patrzą. Poproście, aby tym razem rodzice dołączyli do was w tej zabawie i zaszalejcie. Niech przebraniem będzie, np. kapelusz, elegancki szal, sukienka, szelki. Wspólnie stwórzcie po 3 zestawy na różne okazje. Po wystrojeniu się zróbcie zabawną sesję zdjęciową! Przy okazji będzie można kilka zdjęć wydrukować i rozdać bliskim 😉

Życzymy udanej zabawy,

Wychowawcy świetlicy.