Propozycje spędzania czasu wolnego- czwartek 08.04

Drodzy Uczniowie,

Witamy was w kolejnym dniu ciekawymi propozycjami spędzania czasu wolnego.

 

 

1.Budowanie „bazy”

Do zabawy potrzebne będą krzesła, fotele,książki, koce, prześcieradła… jednym słowem wszystko co może przydać się do zbudowania „bazy”. Za ich pomocą stwórzcie swoją niepowtarzalną kryjówkę, fortecę, zamek albo po prostu waszą oazę spokoju. Koniecznie do zabawy zaproście rodziców i rodzeństwo.

2.  Zamiast czytać bajkę – stwórzcie własną!

Najlepszym sposobem na pobudzenie kreatywności jest wymyślanie barwnych postaci oraz, zależnie od preferencji i odwagi, zabawnych czy też strasznych historii! Odłóżcie ulubione książki z powrotem na półkę i spróbujcie bawić się swoją wyobraźnią.

Pomysłów na własną bajkę może być mnóstwo! Zostańcie np. Indianami. Stwórzcie własne namioty tipi i w zasadzie wspaniała przygoda kreuje się sama. Możecie też bronić zamku przed smokiem czy wyruszyć w wyprawę po dżungli. Wystarczy odrobina wyobraźni, by szary dzień zamienił się w coś naprawdę niezwykłego.

 

Życzymy dobrej zabawy,

Wychowawcy świetlicy