Warsztaty z mlekiem i niezwykłym gościem

W czwartek 10.06 odwiedziła nas Pani Paulina razem z Limbą i Dumbo, pięknymi kozami. Podczas żywej lekcji przyrody uczniowie klasy 2e oraz 5a mieli okazję poznać życie i zwyczaje tych ciekawych i pięknych zwierząt.  Spotkanie z kozami było również bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy wiele ciekawostek. Dowiedzieliśmy się czym jest i skąd się bierze mleko, czy mleko zawsze jest białe i dlaczego nie zielone, co można zrobić z mleka, na koniec naszego spotkanie uczniowie samodzielnie ubili masło, a następnie zjedli je z pysznym chlebkiem. Pani Paulina chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, a na zakończenie spotkania każdy miał możliwość  nakarmić naszych nietypowych gości marchewką i pietruszką.

Niewątpliwie, spotkane z kozami dostarczyło nam wszystkim wiele radości. Ich wygląd , tj. miękkie futerko,  piękne spojrzenie, wzbudzał wielką sympatię zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Przekonaliśmy się, że rzeczywiście kozy, to zwierzęta, które niosą spokój.

Wychowawcy klasy 2e i 5a