Żurawie, czaple, jaszczurki…

W miniony piątek i środę, tj.22 i 27.09. klasy 4a, 4c, 4e i 4f wybrały się na zajęcia w ternie poświęcone faunie i florze Krajobrazowego Parku Doliny Dolnej Odry. Zajęcia praktyczne poprzedziło spotkanie w Klubie Nauczyciela z pracownikami Parku. Podczas multimedialnej prezentacji gatunków ptaków uczniowie zadawali wiele pytań i wykazali się niezłą znajomością tematu. Dowiedzieli się m.in., dlaczego bąk to bąk, dudek ma na głowie czubek, a sowa takie śmieszne oczy, a właściwie…uszy. Z Klubu Nauczyciela przeszliśmy do Parku, aby już na własne oczy poznać tamtejszą faunę.

 Niewątpliwie największe wrażenie na czwartoklasistach zrobiło zdjęcie wcześniej oglądanego orła, bowiem w każdej kaczce, mewie, czy nawet sroce na gryfińskim niebie dostrzegali pełnego dumy i powagi bielika.