Komenda od podszewki

W kolejnym dniu realizacji projektu „Poznaj zawód” uczniowie przygotowujący się do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i wyboru zawodu spotkali się z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Rangę spotkaniu nadali oficerowie prowadzący spotkanie z uczniami, komendanci i naczelnicy z Polski i Niemiec. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego z Gryfina. Uczniowie obejrzeli filmy promujące pracę w różnych wydziałach w Policji. Wysłuchali wielu cennych informacji o zawodzie; o zasadach naboru, kształceniu kierunkowym, stanowiskach pracy, ścieżce awansu zawodowego w Polsce i Niemczech. Kwintesencją spotkania były dwa słowa; służba i pasja.
Wszystkim policjantom życzymy spokojnej służby i zamiłowania do swojej jakże trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Anna Pankowska
szkolny doradca zawodowy