Przystanek Wolontariat

8 grudnia (piątek)
9:00 – 12:00: Zakręceni wolontariatem – spotkanie i warsztaty z wolontariuszami
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich, aula

8 grudnia starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie będą mieli okazję doświadczyć edukacji rówieśniczej. Warsztaty na temat różnych form wolontariatu poprowadzą doświadczeni w wolontariacie uczniowie Szkoły Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie (byłe Gimnazjum nr 34), którzy wraz ze swoim opiekunem – panem Przemysławem Landowskim odwiedzają na co dzień różne miejsca jako wolontariusze.
Ponadto uczniowie klas trzecich wezmą udział w spotkaniu z przedstawicielką Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, a jednocześnie konsultantką Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk. Będzie to okazja, by dowiedzieć się ciekawych informacji na temat wolontariatu lokalnego i możliwościach wolontariatu zagranicznego.

Spotkanie jest orgaznizowane w ramach odbywającego się w dniach 4-7 grudnia wydarzenia Przystanek Wolontariat. Więcej o wydarzeniu: www.przystanekwolontariat.eu oraz https://www.facebook.com/PrzystanekWolontariat/