Srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt

W piątek 2 marca kolejna odsłona koszykarskich zmagań w naszej szkole. Tym razem gościliśmy trzy najlepsze drużyny dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych powiatu gryfińskiego. Cztery reprezentacje: SP Chojna, SP Krzywin, SP Mieszkowice i nasza drużyna jako czwarta walczyły o tytuł Mistrza Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt. Zawody odbyły się systemem pucharowym. W losowaniu trafiliśmy w pierwszym meczu na drużynę z Chojny. Po dobrym meczu wygrana 31:20 dała naszym koszykarkom awans do ścisłego finału. W tym finale zmierzyliśmy się z drużyną z Mieszkowic. Po pierwszych meczach, można było zauważyć, że cały turniej stoi na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny reprezentowały świetne wyszkolenie koszykarskie, a mecz finałowy doskonale to potwierdził. Walka była bardzo wyrównana do ostatnich sekund. Niestety szczęście, które w sporcie jest też czasami potrzebne, było po stronie przeciwniczek. Przegrana zaledwie jednym punktem 23:24. Dziewczęta zagrały świetny mecz oddając prawie o połowę więcej rzutów na kosz od rywalek, jednak zabrakło skuteczności. Nasze młode koszykarki pokazały fajną koszykówkę – wielkie gratulacje – srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu to dobry wynik, tym bardziej, że większość naszej reprezentacji to dziewczęta z młodszych roczników.
Reprezentację przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Dziewczęta zagrały w składzie: Joanna Wójcikowska 6C, Anhelina Zhovtaliuk 6C, Marta Zielińska 6B, Laura Smolnik 6A, Zuzanna Matoszko 5A, Ramona Paleczna 5A, Gabrysia Sznigir 5C, Maja Wolska 5C, Małgorzata Linkiewicz 4A, Nikola Hasse 4D, Julia Pasik 4B, Aleksandra Sowa 4E.
Zdjęcia z zawodów.