Sensoplastyka w naszej świetlicy

W minioną środę, w naszej szkole, odbyły się pierwsze zajęcia z Sensoplastyki®. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 1b w dowolny sposób mogli bawić się składnikami spożywczymi w celu stymulowania receptorów zmysłów.

Sensoplastyka® to mnogość faktur i tekstur, która niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i jego kreatywności oraz twórcze myślenie. Dlatego na pierwszych zajęciach zajęliśmy się tworzeniem masy plastycznej – ciastoliny. Dostarcza ona wielu doznań i wspaniale oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię.

Zajęcia takie zamieniają się w niezwykłą zabawę szczególnie, gdy każdy uczestnik sam może stworzyć masę swoich marzeń. Po godzinie zabawy, każdy posiadał masę o innym kolorze i unikatowym zapachu.

Na koniec naszego spotkania powstał piękny dywan sensoryczny, po którym każdy mógł się przespacerować i poczuć od stopami ciekawe faktury, np. groch czy makaron.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez naszą szkolną terapeutkę Agatę Cieciuch, która jest Trenerem 1st. Sensoplastyki®, przy pomocy Pani Kasi Krakowskiej nauczycielki naszej świetlicy.