Reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej na dziewiątym miejscu w województwie

W poniedziałek 19 marca drużyna dziewcząt udała się do Dębna na turniej eliminacyjny w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział zespoły Mistrzyń Powiatu: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie, Szkoła Podstawowa w Pyrzycach, Centrum Kształcenia Sportowego ze Szczecina i nasze piłkarki. Wiedząc, że w naszym regionie są dwie bardzo mocne drużyny, na co dzień trenujące piłkę ręczną – SP Dębno i CKS Szczecin – liczyliśmy bardziej na rozegranie dobrych meczów niż na awans. I tak się stało. Mimo braku awansu do ścisłej ósemki dziewczęta zajmując trzecie miejsce w turnieju zostały sklasyfikowane na dziewiątym miejscu w województwie. Piłka ręczna dziewcząt nie jest naszą dyscypliną wiodącą, a więc tym bardziej miejsce w pierwszej dziesiątce województwa to duży sukces – Gratulacje! Dziewczęta zagrały pod opieką Dariusza Żołnowskiego w składzie: Julia Pawicka VIIA, Aleksandra Piekarz VIIB, Klaudia Kochanek IIC, Weronika Jucha IIC, Gabrysia Bartczak IIIB, Oliwia Kowalska IIIB, Honorata Lis IIIB, Wiktoria Słonecka IIID, Alicja Miler IIIE, Nicola Ochocka IIIF, Oliwia Zemankiewicz IIIG.

Zdjęcia z zawodów.

Wyniki meczów:

SP nr 3 Gryfino – CKS Szczecin    1 : 9

SP nr 3 Gryfino – SP Pyrzyce      10 : 0

SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Dębno   5 : 12