Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 12-18 listopada 2018 r. w Polsce odbywa się XI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który organizowany jest od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole przebiega pod hasłem: „Bądź przedsiębiorczy – zadbaj o swoją przyszłą karierę zawodową”. W ramach tej inicjatywy zorganizowane zostaną, następujące wydarzenia:

– wykonanie przez uczniów w formie plakatu pracy plastycznej pt.: „Jestem przedsiębiorczy” ( 13 – 16.11.2018 r.);

– wycieczka zawodoznawcza do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie (14.11.2018r.);

– dzień preorientacji zawodowej dla najmłodszych pn.: „Zainspirujmy najmłodszych” – wizyta w zakładzie zegarmistrzowskim,    szewskim (15.11.2018 r.);

– spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum ze Szkolnym Kołem Geodetów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie pn.: „Zacznij realizować swoją pasję” (16.11.2018 r.)

szkolny doradca zawodowy Natalia Gadowska