Mistrzostwa Szkoły w Szachach

W piątek 16 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Rywalizacja odbyła się zgodnie z regulaminem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria to uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych – „Igrzyska Dzieci”, a druga to uczniowie klas 7, 8 SP i 3 klasy gimnazjalnej – „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Oprócz walki o Tytuł Mistrza Szkoły zawody miały również na celu wyłonienie w tych kategoriach czteroosobowych reprezentacji na Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. Tytuł Mistrza Szachowego w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7, 8 SP i 3 Gimnazjum) obronił Bartosz Nędzarek 3C. Wicemistrzem został Szymon Soszka 3C. Trzecie miejsce zajął Gabriel Jazukiewicz 3B, a czwarte Martyna Kuryło 8A. W kategorii Igrzysk Dzieci Tytuł Mistrza Szachowego zdobył Krystian Biercewicz 6A, wicemistrzem została Liwia Babińska 4E. Na trzecim miejscu mała niespodzianka. ponieważ na tym stopniu podium znalazł się uczeń z klasy 2 D – Oliwier Ślusarczyk. Czwarte miejsce zajęła Hanna Grabowska 4E.
Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy zostali również reprezentantami naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu!